Park biurowy w Oliwie

Jest 17 lutego 2020. Przy al. Grunwaldzkiej 343/345 w Gdańsku Oliwie trwa budowa nowego, 13-piętrowego biurowca. Koszt przedsięwzięcia to ok. 41 mln euro, a budowa potrwa dwa lata. Inwestorem jest grupa Skanska: jedna z największych firm budowlanych działających w Polsce, a realizatorem spółka Terbibud.

Zagłębie biznesowe w Gdańsku Oliwie, będący największym w północnej Polsce, wciąż powiększa się i rozbudowuje. Skanska budowę trzeciego parku biurowego w Oliwie (pozostałe to: Olivia Business Centre i Alchemia) zapowiadała już w sierpniu 2016 r., gdy nabyła działkę przy al. Grunwaldzkiej 343-345 (o powierzchni ok. 9 tys. m kw. na terenie dawnego Centrostalu). Teraz przy udziale firmy Terbibud zapowiedzi stają się faktem, na początku marca 2019r. ruszyły prace przygotowawcze pod budowę nowego, 14-kondygnacyjnego biurowca o powierzchni najmu na poziomie ok. 23 tys. m kw. Niebawem po nim wznosimy kolejny biurowiec, o podobnej wielkości, a inwestor już zapowiedział nam kolejne, podobne inwestycje w przyszłości.

Jest 11 listopada 2020. Przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie widać efekty naszej pracy. Nowatorski design 13-piętrowego biurowca przykuwa uwagę. Łączy on industrialną, ponadczasową architekturę z ogólnodostępnymi miejscami spotkań, inspirowanymi i nawiązującymi elewacją do stoczniowych tradycji Gdańska.

To pierwszy w Trójmieście projekt, który otrzyma wymagający certyfikat WELL, który potwierdza wysoki komfort, bezpieczeństwo i jakość budynków biurowych.

Wave zaprojektowano, aby wspierać alternatywne środki transportu. Projekt przewiduje ok. 400 miejsc parkingowych na rowery. Dla rowerzystów i biegaczy powstanie w budynkach tych nowoczesna infrastruktura z szatniami, prysznicami. W ramach tej inwestycji powstaną również stacje skuterów i samochodów elektrycznych, do dyspozycji przyszłych pracowników Oliva Business Center.